Wiele agencji reklamowych i studiów reklamy specjalizuje się obecnie w realizacji filmów reklamowych i promocyjnych. Ma je w swojej ofercie np. krakowskie studio Pink Media, które na swojej stronie internetowej http://pink-media.pl/ podkreśla skuteczność tego rodzaju narzędzi marketingowych.

Profesjonalne filmy reklamowe stanowią zachętę do zapoznania się ze szczegółową ofertą danej firmy. Stanowią nieocenioną pomoc w promocji konkretnych produktów lub usług. Dobra agencja reklamowa jest w stanie stworzyć krótkie i bardzo dynamiczne produkcje reklamowe, które ukazują najbardziej atrakcyjne cechy produktów. To doskonały sposób na przekazanie odbiorcom, czyli potencjalnym klientom ważnych informacji ta temat produktów i usług oraz wydarzeń istotnych z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Jeżeli w takich materiałach umieszczono zostaje logo dodatkowo podnosi to rozpoznawalność marki. Pomysłowe scenariusze umożliwiają dotarcie do bardzo szerokiego grona odbiorców.

Filmy promocyjne z reguły są dłuższe, niż te reklamowe. Mogą zawierać więcej informacji na temat oferty. Takie spoty tworzone są np. w celu zaprezentowania firmy potencjalnym kontrahentom i nawiązania nowych relacji biznesowych. W filmach promocyjnych ukazana zostaje działalność przedsiębiorstwa, jego misja, cel oraz zalety ewentualnej współpracy. Tego rodzaju nagrania często zlecane są także przez instytucje publiczne, organizacje czy stowarzyszenia, aby wypromować określoną inicjatywę, projekt czy kampanię. Promocyjne produkcje filmowe to doskonały pomysł na promocję danego miejsca, regionu, a nawet osoby.

Materiały video mogą zostać umieszczane są na stronach internetowych oraz w social mediach np. na YouTube czy Facebooku. Czasami emitowane są w stacjach telewizyjnych. Ponadto wyświetlane się je w miejscach publicznych: na monitorach LCD w galeriach handlowych lub na ekranach outdoorowych przy ulicach.

Źródło: http://pink-media.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *