Doświadczony geodeta potrzebny jest wszędzie tam, gdzie trzeba pracować z mapą, profesjonalnie wyznaczyć powierzchnię gruntu, sporządzić odpowiednią dokumentację do urzędu. Jeśli planujesz budowę domu i masz już swoją działkę, zanim zlecisz projekt architektowi, warto skorzystać z usług geodety.

Przed wykonaniem projektu i realizacją budowy domu konieczne jest, aby geodeta sporządził mapę do celów projektowych, Na mapie powinny być bardzo dokładnie wyznaczone granice nieruchomości oraz jej najbliższego sąsiedztwa, w którym najczęściej znajdują się inne budynki zarówno mieszkalne, jak i gospodarcze. Geodeta powinien na mapie umieścić bardzo dokładne położenie tych budynków, a także podać informację, czy są to budynki mieszkalne, czy gospodarcze, czy jeszcze innego typu. Gotowa mapa trafia do wydziału geodezyjnego urzędu gminy, który ocenia, czy może ona posłużyć do celów projektowych. Jeżeli tak, dokument otrzymuje właściwą klauzulę i może trafić do rąk architekta. Architekt na podstawie zawartych na mapie informacji tworzy projekt budynku uwzględniając położenie sąsiednich budynków, a także istniejące pasy zieleni czy systemy komunikacji.

Dzięki mapie sporządzanej przez geodetę projekt budynku wykonany przez architekta będzie zgodny z obowiązującymi przepisami, przede wszystkim z planem budowlanym. Jeżeli poszukujesz dobrego, rzetelnego i niezawodnego geodety, sprawdzonych fachowców znajdziesz na stronie internetowej geodetapomiary.pl. Profesjonalista służy fachowym wsparciem i doradztwem, a także wykona usługi na najwyższym poziomie i z dbałością o najdrobniejsze detale. Dzięki usługom geodezyjnym możesz spać spokojnie i nie martwić się o to, czy projekt Twojego domu spełni wszystkie wymogi i normy budowlane. O znalezienie dobrego geodety zadbaj odpowiednio wcześniej przed planowanym powierzeniem projektowania architektowi. Prace geodezyjne czasem wymagają bowiem sporo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *