Każdy marzy o zdrowej i młodej skórze. Niestety proces starzenia skóry jest nieuchronny. W wyniku wiotczenia włókien kolagenowych i elastyny oraz zmniejszenia poziomu nawilżenia dochodzi do powstawania zmarszczek. Preparaty pielęgnacyjne spowalniające proces starzenia skóry nie są w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry przy okazji codziennej pielęgnacji. Istnieje jednak zabieg, który na to pozwala. Jest nim mezoterapia.

Na czym polega mezoterapia?
Mezoterapia to zabieg, który sprawia, że pory skóry otwierają się. Substancje czynne odżywiające i dotleniające komórki mogą zostać wprowadzone do ich wnętrza. W efekcie skóra rozpoczyna na nowo wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. Mezoterapia pozwala na zregenerowanie, nawilżenie, wygładzenie oraz poprawę jędrności skóry. Bardzo często zabieg ten wykonuje się w celu zlikwidowania zmarszczek powstających wokół oczu, czyli w jednym z najbardziej newralgicznych i narażonych na starzenie obszarów naszej twarzy. Substancje aktywne, które wprowadzane są do skóry dobierane są zawsze pod kątem danej cery. Od rodzaju mezoterapii zależy, jak głęboko substancje te przenikną do skóry, a co za tym idzie, jak szybkie są rezultaty zabiegu.

Rodzaje mezoterapii
Najbardziej popularne rodzaje mezoterapii to mezoterapia mikroigłowa oraz igłowa. Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje specjalne rollery wyposażone w wiele cieniutkich igiełek. Ich długość dostosowana jest do potrzeb skóry. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry, aby pobudzić fibroblasty do regeneracji, a skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Można w ten sposób skutecznie poprawić mikrokrążenie skóry, dotlenić tkanki oraz spowodować wzrost napięcia skóry. To dobra metoda na zlikwidowanie blizn potrądzkikowych czy rozstępów. Zabieg wymaga znieczulenia jedynie przy zastosowaniu igieł dłuższych.

Mezoterapia igłowa również umożliwia aplikację substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Jednak za pomocą nieco innych narzędzi. Najczęściej zabieg wykonywany jest przy użyciu igły i strzykawki. Większą ilość preparatu wprowadza się w miejsca, które wymagają szczególnego wsparcia np. zmarszczki. Czasami używa się też specjalnego pistoletu. Można dzięki temu taką samą ilość preparatu wstrzykiwać w cały obszar skóry podlegający zabiegowi. Mezoterapia igłowa skutecznie rewitalizuje skórę, zapobiega wypadaniu włosów, redukuje cellulit oraz rozstępy. Powoduje jednak pewien dyskomfort oraz delikatny ból w czasie nakłuwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *