Odwiedzając strzelnicę Cracow Shooting Academy można przekonać się, jak wiele osób zainteresowanych jest nauką strzelania. Spotkamy tu młodych i starszych. Amatorów i doświadczonych strzelców. Polaków i obcokrajowców. Tak, shooting in krakow również znajduje swoich zwolenników. Nic dziwnego, strzelnica na krakowskim Pasterniku jest doskonale wyposażona i posiada świetnych instruktorów. Zanim jednak znajdziemy się na strzelnicy i podejdziemy do pierwszego strzału, zastanówmy się chwilę nad kwestiami bezpieczeństwa. Mimo, że w każdym regulaminie strzelnicy znajdziemy zapis, że za bezpieczeństwo na strzelnicy odpowiadaj jej kierownik oraz instruktorzy, od osób odwiedzających takie miejsce naprawdę wiele zależy. Przyjrzyjmy się bliżej podstawowym zasadom bezpieczeństwa.

Każda bron, to broń załadowana
A przynajmniej tak powinno się ją traktować. Goście strzelnicy zawsze powinni być świadomi stanu załadowania lub rozładowania broni. Jeśli nie mają pewności, powinni założyć, że znajduje się w niej amunicja. Z większa ostrożnością podjedziemy wówczas do wszelkich podejmowanych działań. Oczywiście, nie musimy rozładowywać broni po każdym ćwiczeniu. Powinniśmy przecież nauczyć się poruszania i obchodzenia również załadowaną bronią.

Lufę kierujemy wyłącznie do celów
Umiejętność kierowania lufy tam, gdzie chcemy to naprawdę wyższa szkoła jazdy. Podczas obracania się, podnoszenia czy opuszczania broni czasami bardzo ciężko jest kontrolować prowadzenie lufy. Nierzadko zdarza się że omiata ona innych gości strzelnicy. Wystarczy jednak odrobina samoświadomości, aby nasze ruchy stały się bardziej pewne i przemyślane. I nie wywoływały strachu w oczach pozostałych użytkowników strzelnicy. Zanim oddamy strzał, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, co znajduje się obok, przed i za celem.

Zdejmujemy palec ze spustu
Palec powinien znajdować się na spuście tylko w momencie oddawania strzału. Od tej zasady nie ma żadnych wyjątków. Oznacza to po prostu dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i spokój umysłu.
O tych i pozostałych zasadach usłyszymy z pewnością więcej od instruktorów strzelnicy Cracow Shooting Academy. Informacje na temat samej strzelnicy znajdziemy na stronie https://www.shootingcracow.com/en/.

Źródło: https://www.shootingcracow.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *