Zdjęcia oraz film ze ślubu i wesela to jedne z najcenniejszych pamiątek, do których będziemy wracać przez resztę wspólnych lat. To one upamiętniają dzień, w którym przed całą rodziną i przyjaciółmi wyznaliśmy sobie miłość, dlatego warto zadbać o to, aby oddawały magie tej chwili. Wybór odpowiedniego fotografa i kamerzysty zagwarantuje, że zarówno film, jaki i zdjęcia ślubne będą najwyższej jakości. Jak jednak znaleźć profesjonalistów? Oto kilka porad, które ułatwią wam zadanie.

Jeśli zależy nam na dobrych zdjęciach i filmie, to fotografa i kamerzysty należy zacząć szukać tuż po wybraniu daty ślubu i wesela, znalezieniu sali i wyborze oprawy muzycznej. Gdzie zacząć nasze poszukiwania? Dzisiaj najłatwiej przeglądać oferty fotografów ślubnych w sieci, gdzie na stronie internetowej, jak np. https://dwiewieze.pl/ możemy zapoznać się dotychczasowymi realizacjami. Pamiętajcie jednak, że w dobie dość tanich lustrzanek wielu z fotografów nazywających się dumnie ślubnymi, ma niestety z tą branżą niewiele wspólnego – dlatego zawsze trzeba weryfikować ich dorobek i zadawać rzeczowe pytania.

Wybór fotografa ślubnego
Warto pamiętać, że fotografie zamieszczane w galeriach internetowych to najczęściej starannie wybrane najlepsze próbki. Dobrze zatem obejrzeć pełną fotorelację z czyjegoś ślubu, co da nam dużo lepszą możliwość oceny umiejętności osoby wykonującej zdjęcia. Podczas wyboru warto zwracać uwagę na styl tworzonych fotografii, jednak kierujcie się przy tym własnym gustem. Zapytajcie się o licencję fotografa ślubnego, a więc czy posiada zezwolenie wydawane przez Kurię na fotografowanie miejsc sakralnych. Jest to bardzo ważne, ponieważ brak takiego dokumentu może uniemożliwić wykonywanie zdjęć podczas ślubu kościelnego. Zauważcie, że nie zawsze najlepszy fotograf w danym rejonie będzie tym najbardziej odpowiedni dla nas. Możemy wybrać fotografa z Kielc i z innych miejsc, ważne, aby jego lub jej zdjęcia najbardziej nam odpowiadały.

Wideofilm
Powyższe wskazówki odnoszą się też do filmów wideo. Przed wyborem kamerzysty należy zastanowić się czego właściwie od niego oczekujecie. Chodzi o to, aby zdeklarować czy chcecie film ślubny czy może popularny ostatnio teledysk trwający nie dłużej niż 10 minut. Do wyboru jest bardzo wiele opcji – wszystko tak naprawdę zależy od naszych upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *