Kostka brukowa oferuje dzisiaj bogaty wybór. W zasadzie jest on tak duży, że konieczność zdecydowania się na konkretny materiał może czasem przyprawiać o lekki zawrót głowy. Mając do dyspozycji tak wiele różnych produktów, należy dobrze przemyśleć, czego dokładnie nam potrzeba.

Zacznijmy od tego, że dobór materiału powinien być zdeterminowany przeznaczeniem powierzchni. Zależnie od tego, jakim obciążeniom wynikającym z natężenia ruchu Kostka brukowa będzie podlegała, należy wybrać materiał o różnej grubości – od 4 do 6 cm w przypadku wąskich ogrodowych ścieżek oraz od 6 do 8 cm w przypadku podjazdów i ciągów przeznaczonych do ruchu aut.

Wielkość materiału
Istotny jest też właściwy dobór materiału pod względem jego rozmiarów. Dobierając wielkość kostki, należy wziąć pod uwagę to, jak duża przestrzeń będzie nią wykładana. Z estetycznego i praktycznego punktu widzenia, niewielka Kostka brukowa o prostym wzorze sprawdza się najlepiej na wąskich i krętych ścieżkach, ponieważ jej wykorzystanie eliminuje konieczność docinania elementów.

Faktury, kolory i kształty kostki
Wybrana Kostka brukowa powinna stylistycznie pasować do całości otoczenia posesji. Inne jej rodzaje sprawdzają się w przestrzeniach klasycznych, inne w nowoczesnych i minimalistycznych. Gusta są różne, jednak w doborze ilości i rodzajów kostki powinniśmy niezmiennie kierować się tylko jedną zasadą, to jest umiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *