Pomysł na weekend w Małopolskim

W województwie małopolskim na turystów i odwiedzających czeka wiele ciekawych atrakcji i miejsc, do których warto wpaść. Szczególnie, jeśli nie nastawiamy się na zwiedzanie w tradycyjnym wydaniu to zaskoczy nas wybór fajnych możliwości. Poniżej kilka możliwości na weekend pełen dobrej zabawy w Małopolsce.
Aquapark Zakopane

W województwie małopolskim pośród Tatr położony jest Aquapark Zakopane. To rozbudowany i nowoczesny ośrodek rekreacyjno-sportowy. Jest tu nie tylko część basenowa z licznymi zbiornikami wodnymi wewnątrz i na zewnątrz oraz zjeżdżalniami, ale także strefa fitness czy grota solna. Dodatkowo, znajdują się tutaj bary, saunarium, kręgielnia. Do obiektu jest łatwy dojazd, ponieważ znajduje się przy ulicy oraz posiada parking. Oczywiście, najważniejszą częścią parku wodnego są baseny. Na miejscu znajdują się tory pływackie o długości 25 metrów oraz głębokości 1 – 1,5 metra, podgrzewane baseny ( w tym zewnętrzny) oraz baseny ze zjeżdżalniami. Dodatkowo, wiele z nich ma opcje kaskad, gejzerów, biczy wodnych, przeciwprądu, masaży ścienno-dennych oraz podwodnych leżaków.

Wieliczka

Opcja bardziej pod tradycyjne zwiedzanie. Wieliczka kojarzy się przede wszystkim z kopalnią soli. Oczywiście, to pozycja obowiązkowa dla odwiedzających, ponieważ wnętrze kopalni robi wrażenie i warto je zobaczyć na własne oczy. Warto także zakupić lokalne pamiątki z soli lub bursztynu. Niewiele osób ma świadomość, że kopalnia w Wieliczce i Bochni stanowiły niegdyś jedno przedsiębiorstwo, a lokalny zamek Żupny stanowił ich główną siedzibą. Zamek wraz z kopalnią soli obecnie stanowi muzeum, wpisane w 2013 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Axe throwing Krakow

Zdecydowanie nowością na rozrywkowej mapie Małopolski jest klub rzucania siekierami w Krakowie – axe thowing club. To nowa forma rozrywki w Polsce, która swoje korzenie ma w Ameryce Północnej, gdzie stanowi dobrze już znaną zabawę. Na krakowską scenę wprowadziła to firma MadAxe, a zabawą możemy się cieszyć w profesjonalnym i bardzo klimatycznym klubie w centrum. Wszystko w pełni bezpiecznie i pod okiem doświadczonych instruktorów. Axe throwing w Krakowie to zdecydowanie coś, co warto rozpatrzyć jako opcję na zabawę w Małopolsce. Dodatkowych informacji można szukać na https://www.madaxe.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *