Jeśli wybieramy się do pracy do Niemiec z pewnością zastanawiamy się jak tanio połączyć się z naszą rodziną, która na ten czas zostaje w Polsce. Na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie kontaktowanie się ze sobą za pośrednictwem Internetu. Wówczas obie strony musiałyby posiadać komputer, stały dostęp do Internetu oraz Skype. Tu czasami jest problem, ponieważ osoby, które dopiero zaczynają pracę za granicą z reguły muszą trochę poczekać aż zorganizują sobie komputer i dostęp do Internetu. Jest sposób, by przez ten czas tanio rozmawiać ze swoją rodziną. Jednak w grę nie wchodzą połączenia międzykomórkowe, najtaniej wyjdzie jeśli będziemy dzwonić na stacjonarny.

Lista numerów dostępowych

W internecie znajdziemy listę numerów dostępowych zwykle zaczynają się na 0 843 0…. lub 0 708 1…. Żeby połączyć się ze swoją mamą w kraju wystarczy, że po wykręceniu numeru dostępowego, wprowadzimy Polski numer poprzedzając numerem kierunkowym kraju tj. 0048. Minuta rozmowy będzie kosztować około 35 gr. Ta opcja jest tania tylko jeśli chcemy dzwonić na telefon stacjonarny. Możemy również zapytać o ofertę swojego operatora. Może się zdarzyć, że Twój operator telefoniczny oferuje różnego rodzaju pakiety międzynarodowe. Czasem jest tak, że taniej dzwoni się na wybrany zagraniczny numer. Opłaty za takie rozmowy przeważnie doliczane są do rachunków.

A jeśli połączenia stacjonarne nie wchodzą w grę?

Wiadomo, że połączenia międzykomórkowe z Niemiec do Polski są bardzo drogie. Za minutę zapłacimy około 2 zł, ale jest na sto sposób. Możemy jeszcze w Polsce kupić starter SMARTsim żeby tanio kontaktować się ze swoją rodziną. Jeśli zdecydujemy się na ten starter będziemy mogli darmowo odebrać telefon w ponad 145 krajach, ale także użytkownicy Skype mogą do nas dzwonić całkiem za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *