Jeśli nie pozycjonujesz strony internetowej- nie istniejesz w internecie. Każdego dnia z wyszukiwarki Google korzysta około 20 mln osób a trzeba zaznaczyć, że ta liczba wzrasta z każdym dniem. Na dodatek Polacy kochają kupować przez Internet, bez wątpienia zakupy online stają się częścią naszego życia i wypierają sklepy stacjonarne. Jeśli prowadzimy biznes w internecie ważne jest by internauci szybko nas znaleźli. Tylko w ten sposób będą mogli coś od nas kupić.

Co to jest pozycjonowanie i z czym to się je?

Najogólniej rzecz ujmując, pozycjonowanie to działania zmierzające do tego by dana strona internetowa osiągała wysokie wyniki w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie często jest wykonywane wraz z działaniami SEO. Wpisując wybrane hasło w internecie, dostajemy gotową listę stron internetowych, które są powiązane z danym hasłem. Przeważnie pierwsze trzy lub cztery wyniki wyszukiwania są oznaczone znakiem „reklama”. Jeśli zależy nam na tym, by nasza strona wyświetlała się w bloku reklamowym musimy za to zapłacić. Odpowiedzialna jest za to usługa Google AdWords. Poniżej płatnego bloku znajdują się wyniki wyszukiwań, na których nasza strona może się znaleźć za darmo (pod warunkiem, że jesteśmy profesjonalnymi pozycjonerami).

Co zrobić, by znaleźć się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google?

Kolejność wyników, które wyświetlają się po wpisaniu odpowiedniej frazy, nie jest przypadkowa, najwyżej ulokowane są wyniki, które algorytm Google uznał za najbardziej odpowiednie do wpisanej frazy. Nikt nie wie jak działa algorytm Google, ale są pewne czynniki, które mają wpływ na to czy strona znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwarki. Ważne jest m.in. to czy mamy odpowiednią optymalizację kodu HTML strony, czy na stronie znajdują się unikalne treści, czy w adresie URL znajdują się słowa kluczowe, czy często dodajemy nowe unikalne treści na stronę. Oprócz tego ważne jest też to czy nasza strona jest popularna w Internecie. Liczy się nasza obecność w socjal mediach (Facebook, Twitter, Google +), liczba stron, które zamieszczają linki do naszej strony i wiele wiele innych, o których przeczytamy tutaj: przemekbednarz.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *