Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego dla siebie biura rachunkowego? W twojej głowie pojawia się wciąż myśl, czym jest dobre biuro rachunkowe? Sprawdź przygotowane poniżej informacje, nim podpiszesz umowę z księgową, która wcale nie spełni Twoich oczekiwań. Nim przejdziemy do kwestii tego, co to znaczy dobra i jakie cechy księgowa powinna spełniać, najpierw kilka słów o tym komu w ogóle opłaca się współpraca z księgową. Na pewno pomoże w tym MH – biuro rachunkowe. Księgowość kojarzy nam się z rachunkowością, co oznacza oczywiście długie zabawy przy dokumentach, umowach i fakturach. Przy jednoczesnym pamiętaniu o naszej ulubionej kwestii, a więc o podatkach. Dobre biuro rachunkowe to takie, które spełnia swoje zadania idealnie.

By lepiej określić, co jest dobre, a co złe, kilka słów o tym czego potrzebujemy. Prowadzisz firmę, czy może jesteś klientem indywidualnym? Jak dużo masz formalności do uzupełnienia? Szacuje się, że małe firmy spędzają nad dokumentacją oraz rachunkowością od 4 do 6 godzin dziennie. Czy jest u ciebie osoba, która to robi? A może sam przedzierasz się przez stosy kartek? Jeśli masz firmę i faktycznie sytuacja wymaga od Ciebie spędzania nad obliczeniami przynajmniej tych trzech godzin dziennie, wtedy warto jest pomyśleć, czy aby dobre biuro rachunkowe nie będzie tu rozwiązaniem. Policz ile zarabiasz w przeciągu tych czterech godzin. Porównaj to do sumy, jaką oczekuje księgowa. Czy różnica jest drastyczna? Komu bardziej się opłaca? Co jeśli to ty wypadasz tu słabo? Jeśli zarabiasz mniej niż chce księgowa, wtedy opuść sobie. Dobre biuro rachunkowe kosztuje, ponieważ dobrze –o ile nie bardzo dobrze – spełnia swoje funkcje.

Z taką księgową można się nawet zaprzyjaźnić i otrzymać wskazówki odnośnie dbania o swój interes. Doradzanie księgowa ma w jednym palcu. Dobre biuro rachunkowe działa wtedy na korzyść klienta, oferując jak najkorzystniejsze możliwości. Pozwala cieszyć się pracą tak, jak zawsze marzyłeś, pomijając smutny moment siedzenia w biurze. Nie opłaca się młodym, którzy nie mają stałych dochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *