Choć firmy ubezpieczeniowe kuszą korzystnymi polisami, w rzeczywistości wszystko wygląda pozytywnie jedynie w momencie podpisania umowy. Problem pojawia się później, gdy faktycznie zdarzy się sytuacja, w której klient ma prawo do odszkodowania.

Firmy ubezpieczeniowe zwykle robią wszystko, by wypłacone odszkodowanie było niższe niż roszczenie klienta. Często podważają wiele poniesionych kosztów, a kwota odszkodowania jest daleka od oczekiwań klienta. W takiej sytuacji uprawniony do otrzymania odszkodowania albo pogodzi się z zaoferowaną kwotą, albo zdecyduje się wstąpić z firmą odszkodowawczą na drogę sądową. Są to jednak koszty zarówno finansowe, jak i psychiczne, na które decyduje się niewielu klientów.

Okazuje się jednak, że niektóre rodzaje roszczeń, między innymi szkody w pojeździe powstałe w wyniku wypadków komunikacyjnych, można scedować, czyli przekazać innemu podmiotowi. Z tej możliwości korzystają firmy skupujące roszczenia do odszkodowań. Dla osób, które nie są zadowolone z wysokości odszkodowania to doskonały sposób na uzyskanie wyższej kwoty bez konieczności prowadzenia długich i czasochłonnych spraw sądowych. Oczywiście, kto zdecyduje się na sprzedanie roszczenia, musi mieć świadomość, że firma kupująca też musi na czymś zarabiać – kwota przez nią zaproponowana będzie z pewnością niższa niż ta, która jest możliwa do wywalczenia w sądzie. Są to jednak pewne środki finansowe, wyższe niż zaproponowane przez firmę ubezpieczeniową odszkodowanie. Kto nie ma czasu, chęci czy nerwów do wędrówek po sądach, powinien z takiej opcji skorzystać.

Jeśli potrzebujesz porad prawnych związanych z tematyką odszkodowań, sporo fachowej i konkretnej wiedzy znajdziesz na www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *